Search
Close this search box.

Vaatamisväärsused Raplamaal

Kahe torniga kirik ja kirju mõisaajalugu, metsavendade rajad ja iidsed linnused. Lase Raplamaal sulle oma lugu jutustada!

Leitud 6 objekti

dōTERRA eeterlike õlide töötoad: koduapteek ja loo ise lõhnaõli

Kutsume Sind terapeutiliste dōTERRA eeterlike õlide töötuppa Metsakuurortisse! KODUAPTEEK EETERLIKE ÕLIDEGA Avastame, kuidas eeterlikud õlid toetavad füüsilist tervist ja seda ka kevadele vastu minnes. Lisaks tuleb juttu praegusel aastaajal aktuaalsetel teemadel nagu näiteks allergiad, putukad, eelseisev rannahooaeg, üha enam paistma hakkav päike jms. LÕHNAÕLI EETERLIKE ÕLIDEGA Sa saad ise valida õlid, mis sind kõnetavad ja saad endale ainulaadse ja kordumatu lõhna, kehakoorija või ruumilõhnastaja. Võid ka mõne segu teha, et seda kodus kreemi, shampooni või juuksepalsami sisse tilgutada.

TaevaniMaani meistrikoda

Tule ja meisterda savist kaunis, kordumatu kingitus endale või sõbrale TaevaniMaani imelises ateljees Raplas. Karismaatilises ja hubases ruumis voolime juhendaja abiga iseloomuga esemed. Korraldame ka salongikontserte, teatrietendusi ja teisi elamusüritusi. Viime läbi sünnipäevapidustusi ning kutsume erialaspetsialiste teadmisi jagama. Rendime ruume seminarideks, koolitusteks, meeskonnapäevadeks. Võtame vastu kuni 100 inimest pidu pidama ja kuni 40 inimest korraga savi voolima.

Puidust ehete valmistamise töötuba

Korraldame puidust ehete valmistamise töötubasid nii lastele kui täiskasvanutele. Õpitoa käigus valmistame eestimaistest puuliikidest puupärlid ja ehete puitosad. Kasutame pihlakat, õunapuud, kadakat, ploomipuud, musta tamme ja muid puuliike. Õpitoa raskusaste on kerge kuni keskmine ning kindlasti suudavad kõik alates kooliealistest lastest valmistada unikaalse käevõru või kaelaehte endale või kingituseks. Meie juhendajad on kogenud meistrid ja head suhtlejad. Vajadusel korraldame õpitoa ka tellija ruumides (eriti suurematele seltskondadele). Toimumise aeg ja tasu kokkuleppel. Tere tulemast!

Klaasipuhumine Eesti klaasipealinnas Järvakandis

OÜ Klaasistuudio tegutseb 2006. aastast Järvakandi Klaasimuuseumi klaasikojas. Valmistame käsitööna klaasist nii tarbe- kui dekoratiivvorme. Klaasimuuseumi lahtiolekuaegadel saab külastada ka töökoda, kus eelneval kokkuleppel on võimalik jälgida üle 1000-kraadisest klaasist klaasesemete valmistamise protsessi ja broneerida omale ka töötuba, et kuuma klaasi töötlemist ise proovida. Tule klaasi puhuma!

Müntide vermimise töötuba Puraviku Tuuleveski sepikojas

Meie sepikojast saad tellida meenemünte nii rauast kui vasest. Välistatud pole ka hõbedast ja kullast meenemündid. Tuleme oma haamri ja alasiga müntima ka Sulle sobivasse kohta. Vermitud meene sobib hästi juubelite, pulmade ning suvepäevade meenutamiseks. See on tõeline raudvara! Meenemünte saad teha ka sepapajas kohapeal. Siin saad sepatöö saladustesse sügavuti süüvida. Helista ja lepime külastuse kokku!  

Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus

Kui soovid oma kunstialast teadlikkust tõsta ja loovust arendada, saad meie erinevatel kunstikursustel omanda uusi oskusi. Korraldame ka erinevaid kultuuri- ja kunstiüritusi, koolitusi, töötube, õppereise, loome kunstiprojekte ja teeme koostööd muude loomevaldkondade esindajatega. Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus on välja kasvanud Rapla Kunstiseltsi Õpikojast. Rapla KKK tutvustab Eesti kaasaegset kunsti nii Eestis kui ka väljaspool Eestit. Meie missiooniks on kunst. Kui ka Sina oled kunstihuviline, tule ja loome koos uusi väärtusi. Kursused on ettetellimisel. Näituste ajal avatud T-P 15-18.
Rapla-keskväljak-autor-Siim.Solman_

Rapla keskväljak

2018. aastal avatud Rapla keskväljak on osa “EV 100” programmist, mille tulemusena said keskväljakud endale veel mitmed Eesti linnad peale Rapla. Keskväljak on kaetud eritasapinnaliselt betoonplaatidega ning rajatud on lipuväljak, värviline purskkaev, rattaparklad, mänguplats, istumisalad ja kõrghaljastus.

Keskväljaku ääres on hubane kohvik “Hollivuud Lounge” ja neljapäeviti toimub “OTT” ehk otse tootjalt tarbijale laat. 

Okta Centrum Raplas. Foto Siim Solman

Okta Centrum

1977. aastal valminud KEK-i hoone on kui monument nõukogudeaegsele arhitektuurile. Ehitis meenutab maandunud UFO-t.

Huvitav teada:

  • Hoones on kõik kaheksanurkne – nii põhiplaan kui ka isegi prügikastid.
  • Efektne on maja ruumilise peegeldusena näiv kaheksanurkne tiik.
  • Hoone arhitektid on Toomas Rein ja Aulo Padar.
  • Nõukogude ajal käidi erilist hoonet uudistamas üle kogu Nõukogude Liidu.
kunstikeskuse+pilt1_

Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus

Kui soovid oma kunstialast teadlikkust tõsta ja loovust arendada, saad meie erinevatel kunstikursustel omanda uusi oskusi. Korraldame ka erinevaid kultuuri- ja kunstiüritusi, koolitusi, töötube, õppereise, loome kunstiprojekte ja teeme koostööd muude loomevaldkondade esindajatega.

Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus on välja kasvanud Rapla Kunstiseltsi Õpikojast. Rapla KKK tutvustab Eesti kaasaegset kunsti nii Eestis kui ka väljaspool Eestit.

Meie missiooniks on kunst. Kui ka Sina oled kunstihuviline, tule ja loome koos uusi väärtusi. Kursused on ettetellimisel. Näituste ajal avatud T-P 15-18.

Skip to content