Search
Close this search box.

Aktiivne puhkus Raplamaal

Matka räätsadel ja sõida tuubiga, kanuuta mööda jõgesid ja pea piknikku püstkojas. Seiklused ootavad!

Leitud 46 objekti

Suure Seikluse tõukekelgumatk Paluküla mägedes

Tõukekelkudega matkamiseks sobivad hästi künklikud maastikud, külateed, miks mitte ka metsateed ja kõva koorikuga lumi maastikul. Tänu laiadele lumejalastele ei vaju need kelgud nii kergelt lume sisse. Väga äge on tõukekelguga matkata ka mööda jõgesid, järvesid või sõita mõnele meresaarele või laiule kui külm on veekogud korralikult kaanetanud. Tõukekelkudeks kasutame sportlike Kickspark Max tõukekelkusid.Tõukekelgumatka kestvuseks on 2-3 tundi. Soovi korral ka kauem. Pärast kosutavat tõukekelgumatka valmistame lõkkel või priimusel teed ja pakume näksimist.

Talveelamused Voore Tallides – ree- ja saanisõidud valgete hobustega

Tule perega ja koge hobuste lähedust, reeisõidu elevust ning koosolemise rõõmu! Lapsed saavad enne sõitu tegeleda hobustega – kammida ja istuda neile selga, seejärel näha kuidas hobust ree ette rakendatakse. Reele mahub 2 täiskasvanut ja kuni 4 last või 3-4 täiskasvanut. Suurema seltskonnaga läheme kahe ree või ühe suure saaniga.  Soovi korral ootab Teid peale sõitu lõkke ääres ka kuum glögi ja soojad saiad (5€/inimene). Tegevust jagub 1,5-2 tunniks. Soojalt riidesse ja kohtumiseni Raplamaal Voore Tallides!

Seikluslik ellujäämisoskuste matkarada seltskondadele

Too oma hõim tõelisele metsamissioonile! Maalilise metsajõe kaldal lookleb 2 km pikkune matkarada, kuhu on loodud bushcraft metsaoskuste treeningrada. Rajal on põnevad metsaonnid ja nende juures kontrollpunktid. Juhendid õpetavad igas punktis lahendama ja omandama ühe ürgse ellujäämisülesande. Vastavalt olemasolevatele oskustele või õpihuvile on võimalik valida kolm erinevat ülesannete raskusastet: algajad/meelelahutuslik (1,5h); matkajad/õpihimulistele (2-3h); ellujääjad/väljakutsete otsijad (metsavarjes ööbimisega). Hinnad vastavalt valitud tasemele alates 15, 25 ja 60 €/osaleja.

Põgenemismetsad ehk põgenemistuba uues kuues

Uudsena Eestis leiad nüüd põgenemismissioonid ka metsast. Põgenemistubade metsaversioonides puudub oht metsa ära eksida, kuid lahenduskäikudes eksimise võimalusi saab piirata ainult fantaasia. Taraga piiratud põgenemismetsad kummituslike legendidega ootavad lahendamist. Missiooni elluviimise aeg 1h.

Märjamaa spordihoone

Märjamaal asub Raplamaa uusim ja kaasaegseima sisseseadega spordikeskus. Ühe katuse all on jõusaal, pallisaal kahel korrusel, aeroobika- ja maadlussaal. Lisaks majutus ja seminariruumid. Maja ees on ka väljõusaal ja pallimängude väljak, maja taga staadion. Suurepärane lahendus spordilaagrite korraldamiseks – kõik ühest kohast! Saame korraldada ka toitlustuse.

165 – Kohila–Loone rattamatkatee

Kohila – Pahkla – LooneRaplamaal pole küll kõrgeid mägesid ega mereranda, ometi pakuvad siinsed marsruudid matkajale küllaga avastusrõõmu. Käesolev marsruut kulgeb Kohilast ida pool. Enamasti liigud sa sel marsruudil väikestel teedel. Kohilast Rapla suunas välja sõites oled peagi Loone linnuse juures, mis pakub päris palju vaatamist. Ületa Tallinn-Rapla maantee ja jätka juba väikesel teel. Marsruudi äärde jäävad neli mõisakohta, neli nimelist suurkivi, Angerja vasallilinnus, Pahkla raketibaasi objektid ning Camphilli küla (erivajadustega inimeste kodu ja töökoht).

168 – Rattaga ümber Märjamaa

Märjamaa – Haimre – Rassiotsa turbaväli – Orgita – Märjamaa (33 km) Raplamaal asuva Märjamaa valla keskuseks olev Märjamaa alev on selle marsruudi võtmekoht. Siit võid alustada matka, ent siin on ka kõige rohkem vaadata – 14. sajandist pärinev gooti stiilis kindluskirik, memoriaal ja alevi peatänav. Marsruudi äärde jäävad Niidiaia tammik oma 350-aastaste tammedega ja Haimre mõisapark paljude tiikidega. Matkarada viib ka läbi turbaväljade ja üle vana raudteetammi ning mööda Tallinn-Pärnu maantee ääres asuvatest Orgita mõisapargist ja dolomiidikarjääridest.

167 – Vana-Vigala–Vängla rattamatkatee

Vigala – Avaste – VänglaMarsruut kulgeb Märjamaast lõunas Vana-Vigala lähistel. Matkaraja soovitatav alguspunkt Vana-Vigalas on tähelepanuväärne paik, sest seal asub Eesti üks vanemaid mõisahooneid, mis kuulus Uexküllide suguvõsale. Inglise stiilis pargi vaatamisväärsustega tutvumisel on sulle abiks kohalik matkarada, kus asuvad ka Hirvepark ja Veskikivide saar. Marsruudil liikudes näed Selja kõrtsi, rippsilda Velise jõel ja bussiootepaviljoni, milleks on vana buss. Läheduses on veel Avaste mägi ja Lihula-Lavassaare soostik.

170 – Järvakandi–Eidapere rattamatkatee

Järvakandi – Lokuta – EidapereMatka võid alustada kas Järvakandist või Eidaperest. Soode ja metsade keskel asuv Järvakandi alevik on kuulus oma klaasitööstuse poolest, aga siin on ka väike puukirik ja klubihoone. Lokuta on endine kolhoosikeskus – endiste aegade mälestus, Eidapere alevik aga kunagise rüütlimõisa järeltulija. Siin on uhke park paljude väikeste veesilmadega. Eidapere raudteejaam on kaunis ja heas seisukorras. 19. sajandil ehitati Eidaperesse Eesti suurim klaasivabrik, kuhu see tõi ka oma raudteeharu. Nüüdseks on sellest säilinud vaid mõned kõrvalhooned. Eidaperest viib rada Mukri rabasse, kus saad laudteed mööda kuni laugaste ja järvedeni kõndida. Mööda kunagist raudteetammi võta suund Järvakandile ning teel võid end jahutada Aleti veehoidlas. Järvakandile lähenedes näed suuri klaasikuhilaid, mis on klaastaaratehase tooraineks.

163 – Kaiu ring

Kaiu – Toomja – Kasvandu – Kuimetsa karstiala – Suurekivi – Põlliku – Vana-Kaiu – KaiuPeamiselt kulgeb see viidastatud Raplamaa marsruut asfaltteedel. Omanäoliseks teevad selle marsruudi Mahtra ja Aela-Viirika sookaitsealad ning Kuimetsa karstiala, kuid jälgida tasub ka inimkäte poolt loodut (Kaiu endine kolhoosikeskus, Toomja küla, Villema talu, Rahu park). Siin asub ka paar mõisakohta, millest säilinud on Vana-Kaiu mõisahoone. Lisaelamusi pakuvad karstialal seiklemine, Loosalu-Paluküla matkarada ja Kadja järve matkarada.

12 – Haapsalu-Rapla rattamatkatee

Haapsalu (0,0 km) – Ridala (8 km) – Martna (25 km) – Liivi (36 km) – Kullamaa (44 km) – Koluvere (47 km) – Sipa (61 km) – Märjamaa (70 km) – Kuusiku (89 km) – Rapla (95 km) See marsruut ühendab kuurortlinna Haapsalut maakonnakeskuse Raplaga ja pakub võimalusi siduda omavahel marsruute nr 1, 11 ja 13 . Marsruudil matkates satud sa ratturina kohtadesse, kus inimesed oma tavakäikudel just sageli ei peatu. Koluvere, Märjamaa ja Rapla lähistel tasub otsida lisa kohalikest Raplamaa marsruutidest nr 161, 168 või 169. Parimad paigad sel matkateel on Haapsalu oma õdusa vanalinna, rannapromenaadi ja linnusega. Sõitu jätkates läbid sa palju väikeseid külasid, kuni jõuad Märjamaale, kus asuvad 14. sajandist pärinev gooti stiilis Märjamaa kindluskirik, memoriaal ja alevi peatänav. Märjamaalt Raplasse viib kena tee metsade ja põldude vahel. Marsruut kulgeb suures osas vähese autoliikluse tihedusega teedel. Kergliiklusteid on lõiguti ligi 3 km ulatuses. Marsruudile saab Raplasse rongiga kohale sõita.

164 – Kohila-Hageri rattamatkatee

Kohila – Hageri – KohilaSeda Raplamaa rattaretke võiksid alustada Kohilast või Hagerist, marsruut kulgeb Kohila ja Lümandu piirkonnas. Üle poole teekonnast tuleb läbida väikestel kruusateedel, ent Kohila-Hageri-Sutlema lõigul on kena kergliiklustee. Matkaraja ääres on neli mõisakohta, Kohila asula koos oma kunagise kuulsa Kohila paberivabrikuga, Hageri kirik, kalmistu ja palvemaja ning Sikmani põld, kus on kogutud vana põllumajandustehnikat.

162 – Rabivere ring

Rapla – Alu – Raka – Hageri – Sopi järv – Koigi – Kalevi – RaplaRaplamaa looduslike vaatamisväärsustega saad tutvuda marsruudil 162, see on ka viidastatud. Oma rattaretke võiksid alustada Raplast või marsruudi kaugemast nurgast Rabiverest. Enamik selle marsruudi teedest on kaetud asfaltkattega, kruusateid on ligi 20 km jagu. Marsruudi äärde jäävad mõned looduslikult huvitavad paigad, nagu näiteks Sopi järv, Ohulepa mõisa põlispuud ja ilusad kurvilised teelõigud. Mõisakohti on marsruudil viis, enamik ehitistest on siiski varemeis. Väga huvitav on Raka külas tegutseva puutöömeistri Valdur Tilga väljapanek oma unikaalsetest toodetest.

161 – Rattaga ümber Rapla

Rapla – Alu – Kodila – Hagudi – Maidla – Ingliste – Keava – Kehtna – Põlma – Raikküla – Koikse – Kuusiku – Kodila risttee (68 km)Kuigi Raplamaad pole õnnistatud kõrgete mägede, arvukate järvede ega ka mererannaga, on siinkandis siiski terve hulk marsruute, mis maakonna vaatamisväärsusi hästi esitlevad. Valides marsruudi 161, mis on ka viidastatud, võiksid oma ringsõitu alustada kas Rapla kesklinnast, Kehtnast, Raikkülast, Hagudilt, Keavalt või Kuusikult. Neisse kohtadesse saad vajadusel autoga, mõnda paika ka rongiga. Enamik selle marsruudi teedest on asfaltkattega, kruusateid on ligi 20 km jagu. Marsruudi peamisteks vaatamisväärsusteks on kümme mõisahoonet, Nõmme kõrts ja Põlma tuulik. Looduslikult on kauneimaks paigaks Ingliste ja Keava vahelised kenad metsased mäekünkad.

166 – Lelle–Käru rattamatkatee

Lelle – Lungu – KäruSee paraja pikkusega Raplamaa marsruut teeb väikese kõrvalpõike Türi-Rapla maanteelt. Kaks suuremat asulat sel marsruudil on Käru ja Lelle, kust ongi mõistlik marsruudile startida. Kärus asuvad vana armas puukirik, vana puidust mõisahoone ja ainulaadne kärude muuseum. Uus mõisahoone rajati hiljem ja see on koos pargiga heas seisukorras. Lelle on siinse piirkonna suurim raudteesõlm, lähedal on ka mõisakoht. Looduslikest paikadest väärivad nimetamist Paluküla hiiemägi (Loode-Eesti kõrgeim tipp) ja Laane asunduse tammede allee. Lungu paisjärv on paraku hooletusse jäetud.

GoBowl Rapla

Oleme ülilahe bowlingusaal Raplas. Siin on palju rõõmu kõigile, olenemata vanusest. Laste jaoks on kõikidel radadel automaatsed rennipiirded. Lisaks uhiuued ja eriti lahed animatsioonid ekraanidel, mis ei jäta ka täiskasvanuid külmaks. Suurematele on reedeti ja laupäeviti kella 20.00-st on tavalise bowlingu asemel “öö” bowling, Baarist saab süüa ja juua nii väike kui suur. Meie privaatruumis saab pidu- või seminari pidada kuni 20-ne seltskond. Uus päev, uus mäng! GoBowl

Paluküla Mäe keskuse tuubirada

Tuubirada ootab sõitmist. Meil on olemas tuubirent igal nädalavahetusel 8-22 ja nädala sees etteteatades. Oma tuubiga saab rajale iga päev, iga kell. Mäele saamiseks piletit ega vanusepiiri pole. Tulge kogu perega! Lumine hiiemägi on pidevalt hooldatud ja avatud ka kelgutajatele, suusatajatele ja lauduritele. Õhtupimedust pole vaja karta, mägi on valgustatud, et talverõõm üürikeseks ei jääks. Pärast laskumisi on võimalik ka sauna rent.

Rapla madalseiklusrada

Igale vanusele mõeldud seiklusrada on lõbus ajaviide ja kerge treening kõigile. Väljak on tehtud madalale puude külge ja ei ole väga ekstreemne. Kellele meeldib ainult trossisõit see saab lasta ilma rada läbimata. Väljaku kasutamine on omal vastutusel, instruktorit ega turvavarustust ei ole.

Kaerepere välijõusaal

Kaerepere välijõusaal asub Kehtna-Kaerepere vahelise jalgratta- ja jalgtee kõrval mändide vahel. Kasutuses on kolm multifunktsionaalset trenažööri, mille abil saad reipalt värskes õhus liigutada. Harjutusi on võimalik teha erinevaid ning need ei ole liiast ükskõik millises vanuses spordisõbrale.Tõhusaks ja ohutuks treeninguks järgi seadmete infotahvlite juhiseid.

Kehtna välijõusaal

Välijõusaali leiab Kehtnasse sissesõidul. Platsil on võimalik kasutada 5 trenažööri, mille abil saad reipalt värskes õhus liigutada. Harjutusi on võimalik teha erinevaid ning need ei ole liiast ükskõik millises vanuses spordisõbrale.Tõhusaks ja ohutuks treeninguks järgi seadmete infotahvlite juhiseid.

Keava välijõusaal

Keavas on 2 trenažööri, mille abil saad end reipalt värskes õhus liigutada. Harjutusi on võimalik teha erinevaid ning need ei ole liiast ükskõik millises vanuses spordisõbrale.Tõhusaks ja ohutuks treeninguks järgi seadmete infotahvlite juhiseid.

Tandem langevarjuhüpe kogenud instruktoriga Rapla lennuväljal

Tule tuuluta end vabalangemises või kingi üks unustamatu elamus oma sõbrale! Tandem langevarjuhüpe koos kogenud instruktoriga on lihtne ja turvaline viis proovida vabalangemist. „Reisija” turvaliselt instruktori külge kinnitatud ning maandutakse ühise langevarju all. Kuna maapealne ettevalmistus on lühike, sobib tandemhüpe suurepäraselt kingituseks. Tandemhüppe hind on 249 €, soovi korral saad 70 € eest juurde tellida ka videosalvestuse oma hüppest. Gruppidele alates viiest inimesest kehtib soodushind 219 €/inimene. Lisainfot leiad ja hüppele saad registreeruda meie kodulehel. 

Uisumatk rabalaugastel

Uisutame rabalaugastel, järvedel, jõgedel, jäätunud luhtadel ja kus iganes on kontrollitud jääkaas. Uiskudena kasutame saapaotsa käivaid Lundhags matkauiske, mis oma pika teraga annavad mõnusa liikuvuse. Lisaks saab iga matkaja suusakepid ja jäänaasklid. Uisumatka kestvuseks on 2-3 tundi. Pärast kosutavat uisumatka valmistame lõkkel teed ja matkasuppi. Uisumatkale saame viia hetkel maksimaalselt 15 inimest. Kokkuleppel võime korraldada matka ka ööbimisega majutusasutuses või köetavas telgis, samuti on võimalik kombineerida uisutamist koos räätsamatkaga.

Suure Seikluse mobiilne viburada

Vibujaht on põnev tegevus mistahes väliüritusele. Tuleme kohale teie poolt valitud kohta kvaliteetsete Falco vibude ja märklaudadega ning 3D kujutistega. Vibujaht kestab kuni 3 tundi, kuid kokkuleppel kauem. Vibu laskmine on sobiv peaaegu igas vanuses inimesele (alates 4-5 aastastest kuni kõrge eani välja).

Suure Seikluse kanuumatkad Eestimaa jõgedel

On vähe inimesi, kes poleks istunud kordki kanuus. Samas on kanuusõit väga heaks inimeste tundmaõppimiseks ja koostöö õppimiseks. Kui suudad vastu pidada päevase kanuumatka, saad nende inimestega ka muudes olukordades hakkama. Kanuumatkadeks kasutame tuntud ja tundmatuid Eestimaa jõgesid. Kuivemal ajal, kui jões on vähem vett, saame seigelda suurematel jõgedel. Kui vett on rohkem saab avastada ka jõgesid, mida külastatakse harvem.

Suure Seikluse ellujäämiskursus

Tänapäeva instruktorid kasutavad sõna ellujäämine asemel üleelamine või metsas hakkamasaamine. Tegelikkuses kujutab endast metsas hakkamasaamise õpetus suures mahus head ettevalmistust sellest, kuidas viia riskid sellisele tasemele, et kunagi ei tekikski küsimust: kuidas metsas ellu jääda? Samas tuleb ikka ette, et tervis, ilm või varustus veavad alt ja öö tuleb metsas veeta. Meie valikus on erineva raskuse ja kestvusega kursusi alates paaritunnisest töötoast ja lõpetades mitmepäevase ellujäämiskursusega.

Suure Seikluse mobiilne discgolfirada

Viimasel ajal on discgolfi radasid juurde tekkinud nagu seeni peale vihma. Meie rada on selle poolest eriline, et saame seda püstitada peaaegu ükskõik kuhu. Mängu võidab see, kes viskab lendavad taldrikud võimalikult väheste visete arvuga korvidesse. Teie käsutuses on 5-8 korviga rada, kettad ja instruktor. Discgolfi saab mängida nii individuaalselt kui ka erinevates meeskondlikes variantides. Mängule eelneb visketehnika algõpetus. Aktiivne ja põnev päev on garanteeritud!

Järvakandi discgolfi park

Raplamaal Järvakandis asub suur 18-korviline ja ca 2,5 km pikkune discgolfi park. Rada lookleb mööda männimetsa ja on keskmisest raskem rada. Ette võib ka tulla paar veetakistust, mis lisab mängule ainult põnevust.

Valtu spordimaja discgolfi rada

Valtu Spordimaja ümbruses on avatud 12 korviga discgolfi rada. Rada on looduskaunis kohas ja vahelduva maastikuga. Raja pikkus on ca 1km. Rada kulgeb spordimaja lähiümbruses ja kohapeal on ketaste laenutamise võimalus. Laenutuspunkt asub spordimaja ujulas ja maksab 3 eurot. Valtu Spordimajast on ka võimalik osta Innova, Discmania, Latitude64, Dynamic Discs ning Westside’i kettaid.

Rapla Vesiroosi discgolfi park

Rapla linnas ootab nii algajaid kui ka edasijõudnuid disc-golfi mängijaid 1 km pikkune 11 korviga looduslik rada. Raja teeb omanäoliselt selle asukoht – saviaukude järvistu ümber loodud rada teeb selle läbimise eriti huvitavaks.
Eesti Langevarjuklubi

Eesti Langevarjuklubi langevarjuhüpped

Eesti Langevarjuklubi on suurim ja aktiivseim langevarjurite ühendus Eestis. Meie eesmärgiks on pakkuda elamusterohkeid vaba aja veetmise võimalusi oma liikmetele ja edendada langevarjusporti.

Pakume ekstreemspordihuvilistele tandemhüppeid koos kogenud instruktoriga ning viime läbi langevarjuri algkoolitusi (Static Line ja AFF metoodika). Hüpped toimuvad Rapla (Kuusiku) lennuväljal.

Tule tee oma unistus teoks!

Skip to content