Search
Close this search box.

Vaatamisväärsused Raplamaal

Kahe torniga kirik ja kirju mõisaajalugu, metsavendade rajad ja iidsed linnused. Lase Raplamaal sulle oma lugu jutustada!

Leitud 63 objekti

Hõreda mõis

Hõreda mõisa tekkimist on esimest korda mainitud 1627. aastal. Alles 1812. aastal valminud klassitsistlik peahoone kuulub eesti mõisaarhitektuuri väljapaistvamate esindajate hulka. 17. sajandi mõisate reduktsiooni ajal vabastati mõis reduktsiooni alt, sellest ajast tuntakse mõisa Hordel’i (või Hördell) nime all.  Hetkel seisab mõis tühjana eraomandis ja sellele on jalgsi ligipääs huvilistele ja giidiga tuuritajatele.

Helilavastus “Metsavendade radadel” Raplamaal Tiduveres Põrgupõhjal

Tiduvere Põrgupõhja punkri juures avatud helilavastus viib tagasi Teise maailmasõja järgsetesse aastatesse, saamaks osa metsavendade eluolust ja läbielamistest. Lavastus on kokku seotud üheks narratiiviks metsavendadega seotud sündmuste ja lugude põhjal. Lisaks saab ülevaate Relvastatud Võitluse Liidust, punkrikoha reetmisest ja vallutamisest. Kuuldemängu on kodulehel täiendatud lisainformatsiooni ja pildimaterjaliga. Erilise kogemuse annab kuuldemängule kaasa keskkond – taastatud punker, sinna viiv teekond, ilmaolud ning ümbritsev loodus. Lavastust saab osta veebipoest Täpsem info www.guidio.eu

Metsakuurorti puhkekeskuse vene saun ja raviomadustega šungiiditünn

MIS ON VENE SAUNA ERIPÄRA? Vene saun köetakse kuni 65 kraadini ja niiskust on ruumis 65%. Saunaahi on erilise süsteemiga, kust leili visates väljub peenfraktsiooniline aur. Saunaahju kivideks on jadeiit, nefriit, valged ja punased kvartsilised kivimid. Saunas laval pikali lesides hakkab keha paremini eraldama jääkaineid ja higi puhastatakse kasevihaga. Pärast leiliruumi võib minna raviomadustega šungiiditünni, valada ennast üle külma veega või duši alla minna.  Pakume fermenteeritud põdrakanepi teed, et higistamine hakkaks pihta seestpoolt väljapoole, et organismi puhastus oleks kõige parem.

dōTERRA eeterlike õlide töötoad: koduapteek ja loo ise lõhnaõli

Kutsume Sind terapeutiliste dōTERRA eeterlike õlide töötuppa Metsakuurortisse! KODUAPTEEK EETERLIKE ÕLIDEGA Avastame, kuidas eeterlikud õlid toetavad füüsilist tervist ja seda ka kevadele vastu minnes. Lisaks tuleb juttu praegusel aastaajal aktuaalsetel teemadel nagu näiteks allergiad, putukad, eelseisev rannahooaeg, üha enam paistma hakkav päike jms. LÕHNAÕLI EETERLIKE ÕLIDEGA Sa saad ise valida õlid, mis sind kõnetavad ja saad endale ainulaadse ja kordumatu lõhna, kehakoorija või ruumilõhnastaja. Võid ka mõne segu teha, et seda kodus kreemi, shampooni või juuksepalsami sisse tilgutada.

TaevaniMaani meistrikoda

Tule ja meisterda savist kaunis, kordumatu kingitus endale või sõbrale TaevaniMaani imelises ateljees Raplas. Karismaatilises ja hubases ruumis voolime juhendaja abiga iseloomuga esemed. Korraldame ka salongikontserte, teatrietendusi ja teisi elamusüritusi. Viime läbi sünnipäevapidustusi ning kutsume erialaspetsialiste teadmisi jagama. Rendime ruume seminarideks, koolitusteks, meeskonnapäevadeks. Võtame vastu kuni 100 inimest pidu pidama ja kuni 40 inimest korraga savi voolima.

Rapla jõepromenaad

Mööda Vigala jõe kallast kulgev promenaad on jalutajate lemmikpaik. Ühest küljest ääristab promenaadi Vigala jõgi ja teisest Rapla Maarja-Magdaleena kiriku park. Promenaadil saad piknikku pidada ja oma toidukorvi sisu partidega jagada. Rapla kirikuaias näed Jaan Koorti kavandatud Vabadussammast ja Hugo Lepnurmele pühendatud pinki.

Avaste küla vaateplatvorm ja infokaart

Avaste Info asub Avaste küla läbiva Parasmaa tee ääres. Vaateplatvormilt avaneb ilus vaade Avaste looduskaitseala koosseisus olevale Avaste soole. Imelised päikeseloojangud ja müstiline soost välja hiiliv valge udu heinamaal. Hea ilmaga on nähtav üle soo asuva Soontaga maalinna vaatetorni tipp. Vastassuunda jääb Kesu raba kaitseala. Ümberringi on looduslikud heinamaad. Vaateplatvorm mahutab istuma ja juttu rääkima 16 – 18 inimest. Vaateplatvormi ühel seinal on kaart, mis annab ülevaate kohalikust ajaloost, kultuuriloost ja loodusest.

Looduslikud tervisetooted Rapla Elujõu Keskuses

Rapla Elujõu Keskuse butiigis on müügil erinevad loodustooted. Suurem osa nendest on kohapeal valmistatud looduskosmeetika tooted ja toidulisandid. Toidulisanditest on turuliider natuaraalne Eriti vägev musta pässiku tõmmis. Butiigist leiab veel suure riiuli 22 erineva hüdrosooli ehk taimeveega, mis kohapeal valmistatud. Ei puudu ka esivanemate retseptide järgi valmistaud salvid: varemerohusalv, erinevad vaigusalvid ja teised salvid, tinktuurid. Keskus valmistab ise ka tõrvaseepi. Müüme loomulikult ka teiste firmade  tooteid: toidulisandeid, tervisetooteid, kristalle, raamatuid.

Saunamõnud Palukülas

Paluküla Saunad ootab kõiki nautima saunamõnusid otse Paluküla mäe kõrval! Pakume nii soome sauna, suitsusauna ja tünnisauna 3 tunniks, saunamaja terveks õhtuks või lausa kogu nädalavahetuseks! Vihtlemine lubatud! Saunade kõrval asub ka tiik jahutava veega ning puhkeala grillimisvõimalusega.

Puidust ehete valmistamise töötuba

Korraldame puidust ehete valmistamise töötubasid nii lastele kui täiskasvanutele. Õpitoa käigus valmistame eestimaistest puuliikidest puupärlid ja ehete puitosad. Kasutame pihlakat, õunapuud, kadakat, ploomipuud, musta tamme ja muid puuliike. Õpitoa raskusaste on kerge kuni keskmine ning kindlasti suudavad kõik alates kooliealistest lastest valmistada unikaalse käevõru või kaelaehte endale või kingituseks. Meie juhendajad on kogenud meistrid ja head suhtlejad. Vajadusel korraldame õpitoa ka tellija ruumides (eriti suurematele seltskondadele). Toimumise aeg ja tasu kokkuleppel. Tere tulemast!
Rapla-keskväljak-autor-Siim.Solman_

Rapla keskväljak

2018. aastal avatud Rapla keskväljak on osa “EV 100” programmist, mille tulemusena said keskväljakud endale veel mitmed Eesti linnad peale Rapla. Keskväljak on kaetud eritasapinnaliselt betoonplaatidega ning rajatud on lipuväljak, värviline purskkaev, rattaparklad, mänguplats, istumisalad ja kõrghaljastus.

Keskväljaku ääres on hubane kohvik “Hollivuud Lounge” ja neljapäeviti toimub “OTT” ehk otse tootjalt tarbijale laat. 

Okta Centrum Raplas. Foto Siim Solman

Okta Centrum

1977. aastal valminud KEK-i hoone on kui monument nõukogudeaegsele arhitektuurile. Ehitis meenutab maandunud UFO-t.

Huvitav teada:

  • Hoones on kõik kaheksanurkne – nii põhiplaan kui ka isegi prügikastid.
  • Efektne on maja ruumilise peegeldusena näiv kaheksanurkne tiik.
  • Hoone arhitektid on Toomas Rein ja Aulo Padar.
  • Nõukogude ajal käidi erilist hoonet uudistamas üle kogu Nõukogude Liidu.
kunstikeskuse+pilt1_

Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus

Kui soovid oma kunstialast teadlikkust tõsta ja loovust arendada, saad meie erinevatel kunstikursustel omanda uusi oskusi. Korraldame ka erinevaid kultuuri- ja kunstiüritusi, koolitusi, töötube, õppereise, loome kunstiprojekte ja teeme koostööd muude loomevaldkondade esindajatega.

Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus on välja kasvanud Rapla Kunstiseltsi Õpikojast. Rapla KKK tutvustab Eesti kaasaegset kunsti nii Eestis kui ka väljaspool Eestit.

Meie missiooniks on kunst. Kui ka Sina oled kunstihuviline, tule ja loome koos uusi väärtusi. Kursused on ettetellimisel. Näituste ajal avatud T-P 15-18.

Skip to content