Search
Close this search box.

Rabav Raplamaa loodus

Sind ootavad rabad ja matkarajad, värske õhk ja puutumata loodus.

Leitud 30 objekti

Sooserva Retked räätsamatkad

Räätsamatkad Raplamaal koos loodusgiidiga. Joome teed, soovi korral teeme süüa. Räägime rabajutte ja loeme märke loodusest. Looduses ei ole kunagi igav, lihtsalt peab oskama märgata enda ümber toimuvat. Selleks saab giid abiks olla, et juhtida tähelepanu ümbritsevale. Matkalt võtad kaasa alati midagi väärtuslikku, olgu selleks siis uus teadmine või mõned tunnid rahulikku kulgemist iseendale.

Allikasilma elamustalu – grupikülastus

Meie elamustalu asub keset imelist Vana-Kaiu küla Raplamaal ja on ilmselt kõige väikseim elamustalu Eestis. Siin ootavad Teid meie karvased, sulelised ja paljud erilised lemmikud nagu habeagaam, tuhatjalgsed, hiidteod, kingsnake ning paljud teised. Meie juures aeg lendab, 2tundi läheb siin nagu niuhti. Lisaks sisaldab külastus ka Lohe taltsutus tuuri kus soovikorral saate degusteerida ja kaasa osta meie Lohe Kindrali tooteid. Ka on võimalik juurde tellida erinevaid töötube ja toitlustust või pidada ise maha üks piknik. Pakkumine sobib lasteaialastest vanadekodu klientideni, vanus on vaid number 🙂

Metsakuurorti puhkekeskuse loomapark

Metsakuurorti loomapark Raplamaa ja Harjumaa piiril.Metsakuurorti suures loomapargis elavad šoti mägiveised, jäärad, erinevad kitsed ja must notsu. Väikese loomapargis elavad minikitsed ja kääbuslambad, aeda saab sisse minna, loomi paitada ja toita. Linnumajas elavad erinevad tuvid, papagoid, part, kuldfaasanid ja angoora jänesed. Enne loomapargi külastust kindlasti helista, lepime sobiva aja kokku. Meil on võimalik ka loomapargis sünnipäevasid ja üritusi pidada (loomapargi kõrval valgustatud grillimis- ja istumisala ning soe püstkoda). Huvi korral võta ühendust!

Linnuraba räätsamatk pärismaalasega

Talv on suurepärane aeg räätsadel matkamiseks. Raplamaal asuv puutumatu Linnuraba peidab endas põnevaid lugusid ja pea kõiki meie suuremaid ja väiksemaid metsaelanike. Teie pärismaalaseks on Preeriakoja pealik, jahimees ja loodusgiid, kelle jaoks Linnuraba on teine kodu. Siin on veedetud päevi ja öid, matkajatega ja üksi. Matkatud tundide kaupa karu, ilvese ning huntide jälgedes. Pärismaalasega saavad külalised näha ja kuulda rohkem põnevaid lugusid rabast ja tema elanikest, siin kogetud kohtumistest ja sündmustest.  Võimalus valida 2-3 h mõnusa rabakümbluse või 5-6 h raba avastusretke vahel.

Märjamaa Järta terviserada

Järta terviserajal on olemas 1.4 ja 2.9 ning 3.12 km pikkused rajad. Radasid saab kasutada aastaringselt, talvel suusatamiseks ning suvel jooksmiseks ja rattasõiduks. Samade radade ääres on ka discgolfi pargi mängualad (18 korvi, PAR 54, pikkus 1639m). Radadel on ühine stardikoht suusastaadionil, mis asub auto parkla kõrval. Rajad on kõik metsas, mis pakub väga mõnusat tuulevarju.

Järvakandi terviserada

Väga hea metsajooksurada hooldatud muru ja liivapinnasega. Rada lookleb enamuses männi ja segametsas, on olemas mõnusad tõusud ja rada on vähemalt 4 meetrit lai. Samal rajal on ka discgolfi park. Raja keskel on välikäimla, väike jõulinnak ja puhkeala. Suusarajana sobib harrastajale ja sõidu nautijale, ränkasid tõuse ja laskumisi meil pole. Stardi ja finišiala on väga suur niidetud plats, seega sobib suuremate võistluste korraldamiseks, stardialast 100m kaugusel olemas sauna, pesemise ja riietumise ruumid kooli võimlas.

Rapla Elujõu Keskuse väepaiga labürint

Rapla linnas asub võimas energeetiline väepaik,  mis koosneb 11 – käigulisest labürindist ja suurest energiakivist. Labürint on Prantsusmaal Pariisi lähistel asuva maailmakuulsa Chartres’i labürindi koopia. Labürindid on pühad geomeetrilised kujundid, mida on kasutatud juba tuhandeid aastaid.   Labürindid on loodud selleks, et läbi teatud oskuste, erinevate rituaalide ning tseremooniate ammutada väge, taastada tervist ja saada teadmisi kosmilisest infoväljast. Samas kohas saab väge ammutada ka võimsast väekivist. Meie arvamiste järgi on see kivi Neugrundi kivi.

Lokuta Puhkekeskuse matkad

Lokuta Puhkekeskus korraldab jalgrattamatku ja rendib Soome sõjaväe jalgrattaid (14tk) tutvumaks ümbruskaudse loodusega sh imeline Mukri raba. Soovijatele pakume süüa puhkekeskuses või Mukri rabas, ööbimist, sauna ja tünnisauna.

Kalastamine koos ööbimisega Laukataguse Puhkekülas

Kus tulevad kõige paremad mõtted? Ikka looduses – unusta büroo ja kontor ning vabasta oma meel värskes õhus õngitsedes. Raplamaal rabade, metsade ja põldude vahel asuvas kaunis Laukataguse Puhkekülas võid sõbra, sõbranna või perega õngitseda kevadest kuni sügiseni tiigist karpkalu ning seejärel valmistada oma püütud kalast maitsva roa. Tule lõõgastu, naudi loodust ja veeda mõnus puhkus või tore koosviibimine sõbraga koos grilli ja saunaga. Hind 2 inimesele sisaldab: – õng ja kalapüük puhkeküla tiigil; – saun; – majutus 1 öö saunamajas Haava.

Pirgu Terviserada

Terviserada asub veekogudega vanal kruusakarjääride alal. Rada on keskmiste tõusude-langustega ja kulgeb läbi männitukkade, segametsa ja pisilagendike. Raja alguses asuvad mitmesugused puidust treeninguvahendid, välitrenažöörid, venitussein, laste mänguväljak, madalseiklusrada ja puhkeala. Veekogu pakub ujumisvõimalust ja mängida rannavollet. Talvel saab suusatada 2km, 3km ringil, sõita snowtuubidega, suvisel ajal lisanduvad rajakasutusele ka võimalus tegeleda orienteerumisega (püsitähised, mob-o) ja aastaringselt disc-golfi mänguga 18-rajal.

Planeerige unustamatu elamus Raplamaal juba täna!

Aitame teil kohandada oma viibimist ja kogemusi teile määratud eelarve piires.

Helista

Pirgu Terviserada

Pirgu Terviserada

Terviserada asub veekogudega vanal kruusakarjääride alal. Rada on keskmiste tõusude-langustega ja kulgeb läbi männitukkade, segametsa ja pisilagendike. Raja alguses asuvad mitmesugused puidust treeninguvahendid, välitrenažöörid, venitussein, laste mänguväljak, madalseiklusrada ja puhkeala. Veekogu pakub ujumisvõimalust ja mängida rannavollet.

Talvel saab suusatada 2km, 3km ringil, sõita snowtuubidega, suvisel ajal lisanduvad rajakasutusele ka võimalus tegeleda orienteerumisega (püsitähised, mob-o) ja aastaringselt disc-golfi mänguga 18-rajal.

RMK Jalase loodusrada Jalase maastikukaitsealal

RMK Jalase loodusrada

Jalase maastikukaitsealal 2,6 km matkateel saad näha Lipstu nõmme ja Sõbessoo järve. Laudtee pikkus 940 m, jalgrada 1690 m.

Sõbessoo oma paljude laugastega on sobivaks pesitsuspaigaks tüüpilistele rabalindudele. Siin võid märgata ka laululuike või soo-loorkulli. Siinsed metsad on koduks erinevatele rähniliikidele, tetredele, laanepüüdele, õõnestuvidele ja kakkudele.

Suvel pakuvad silmailu järvepinnal õitsvad vesiroosid. Kuumal suvepäeval on siin vahva võimalus kosutavaks supluseks.

Raba pakub lõõgastavaid hetki igal aastaajal. Siin saad ka räätsadel seigelda!

Võta piknikukorv kaasa ja tule rabavaikust nautima!

Ilvesemäe rabamatk haldjate radadel

Ilvesemäe rabamatk haldjate radadel

Matkarada viib Sind ürgmetsaga kaetud Ilvesemäele, kust avanevad hunnitud vaated ümbruskonnale. Üles jõudes tunned end nagu maailma servale jõudnud olevat. Matkajuht räägib loodusest, kohalikest legendidest, muinas-EESTI ajaloost, mütoloogiast ja traditsioonidest.

Teele jääb Ülesoo raba, kus räätsadel liikudes saab tutvuda erinevate raba-ja madalsootaimedega.
Suvisel ajal on võimalus rabalaugastes ka ujuda. Soovi korral saad peale matka suitsusaunas lõõgastuda.

Kui soovid eemalduda tsivilisatsioonist, saada osa ürgloodusest ja seigelda salapärases haldjametsas, siis ootame just Sind!

raba-loosalu

RMK Loosalu-Paluküla loodusrada ja telkimisala

7,7 km pikkune matkarada ühendab läänepoolse Eesti kõrgeimat tippu Hiiemäge (106m) ja Loosalu soostiku soosaart. Matkaraja läbimiseks varu 4-5 h. Ära unusta kummikuid ja ole ettevaatlik älveste vahel liikudes. Väikese Loosalu järveni viib laudtee. Rada lõpeb Reevimäe (99m) jalamil.

– Siin näed Eesti suurimat Loosalu rabajärve.
– Loosalu järves elutsevad haugid ja ahvenad on mustad kui tondid ja turbamuda maitsega.
– Rabamänniku nõlvad on täis põdraradu.

kuimetsa+karstiala-eneli-rahula

Kuimetsa karstiala koopad ja õpperada

Tule tutvu Eesti suurimate karstikoobastega!

Eesti ühel suuremal ja ainulaadsemal karstialal saad näha mitmeid karstivorme: langatusorge, lehtreid, lohke, kanaleid ja koopaid. Viis koobast on nii suured, et saad sinna vabalt sisse kõndida. Üks uhkemaid on 12 m pikkune ja 8 m laiune kõlakojakujuline koobas. Kõrgvee ajal saad siin paljudes kohtades paelõhedes ja -kanalites jälgida veevoolu, madalvee ajal veevoolu peaaegu ei näe.

Külastajad saavad jalutada Kuimetsa karstiala õpperajal.

Huvitav teada: Läti Henriku kroonika andmetel peitsid muisted eestlased end vaenuvägede eest koobastesse.

räätsamatk_suvel

Suure Seikluse räätsamatk

Tavaliselt arvatakse, et rääts on seotud ainult lumel kõndimisega. Jah, tõsi küll, lumel on väga hea räätsadega käia, kuid iseäranis põnev on räätsadega matkata aga kevadises või sügiseses rabas. Räätsaga saab minna sinna, kuhu kuiva jala või isegi kummikuga on keeruline pääseda. Älvetel õõtsumine on räätsamatka lahutamatu osa.

Räätsadeks kasutame väga mugavaid ja vastupidavaid Prantsusmaal valmistatud Morpho räätsasid. Väiksematele matkajatele on meil olemas väiksemad räätsad. Matka saab korraldada erinevates rabades.

Skip to content