Search
Close this search box.

Rabav Raplamaa loodus

Sind ootavad rabad ja matkarajad, värske õhk ja puutumata loodus.

Leitud 9 objekti

Sooserva Retked räätsamatkad

Räätsamatkad Raplamaal koos loodusgiidiga. Joome teed, soovi korral teeme süüa. Räägime rabajutte ja loeme märke loodusest. Looduses ei ole kunagi igav, lihtsalt peab oskama märgata enda ümber toimuvat. Selleks saab giid abiks olla, et juhtida tähelepanu ümbritsevale. Matkalt võtad kaasa alati midagi väärtuslikku, olgu selleks siis uus teadmine või mõned tunnid rahulikku kulgemist iseendale.

Linnuraba räätsamatk pärismaalasega

Talv on suurepärane aeg räätsadel matkamiseks. Raplamaal asuv puutumatu Linnuraba peidab endas põnevaid lugusid ja pea kõiki meie suuremaid ja väiksemaid metsaelanike. Teie pärismaalaseks on Preeriakoja pealik, jahimees ja loodusgiid, kelle jaoks Linnuraba on teine kodu. Siin on veedetud päevi ja öid, matkajatega ja üksi. Matkatud tundide kaupa karu, ilvese ning huntide jälgedes. Pärismaalasega saavad külalised näha ja kuulda rohkem põnevaid lugusid rabast ja tema elanikest, siin kogetud kohtumistest ja sündmustest.  Võimalus valida 2-3 h mõnusa rabakümbluse või 5-6 h raba avastusretke vahel.

Suure Seikluse räätsamatk

Tavaliselt arvatakse, et rääts on seotud ainult lumel kõndimisega. Jah, tõsi küll, lumel on väga hea räätsadega käia, kuid iseäranis põnev on räätsadega matkata aga kevadises või sügiseses rabas. Räätsaga saab minna sinna, kuhu kuiva jala või isegi kummikuga on keeruline pääseda. Älvetel õõtsumine on räätsamatka lahutamatu osa. Räätsadeks kasutame väga mugavaid ja vastupidavaid Prantsusmaal valmistatud Morpho räätsasid. Väiksematele matkajatele on meil olemas väiksemad räätsad. Matka saab korraldada erinevates rabades.   

Kanuumatk indiaani püstkojas ööbimisega

Aprillikuu kevadõhtud ja varahommikud jõeluhtadel on elu täis. Sellest ürgse jõuga uut aastaringi alustavast looduse laulupeost ei tohi ilma jääda. Tule kanuumatkale ja jää ööseks avarale jõeluhale püstkotta ööbima. Märtsis ja aprillis saad osa aasta kõige müstilisematest ja häälekamatest päikeseloojangutest ning varahommikutest. Lisades sellele võimsale looduse loole rändrahvaste püstkoja elava tulega, saame kokku elamuse, millest ürgsemat romantikat on raske ette kujutada.

Räätsamatkad Tallinna ümbruses

Räätsamatk viib osaleja matkarajalt eemale ja pakub suuremat vabadust rabamaastiku avastamisel. Räätsadel liikumine võimaldab kogeda vetruvat rabapinnast ilma, et tekiks oht sisse vajuda. Matka jooksul räägib matkajuht sellest, kuidas rabade tähendus on kohaliku inimese jaoks aastatuhandete jooksul muutunud ja tutvustab selle maastiku eripärasid. Suveperioodil on võimalik rabalaugastes ujuda ja talvel jää olemasolul laugastel uisutada. Matka osaks on soe toit, mille matkajuht valmistab lõkkel või priimusel. Sihtkohad jäävad Tallinnast 50-60 minutilise autosõid kaugusele.

Kahepäevane nomaadirännak “Räätsadel Raplamaa rabavaikuses”

Ürgne nomaadirännak on haarav loodusretk, mis jääb kauaks meelde. See on pääsemine argipäeva ahistavast piiratusest iseenda ja looduse juurde. Kaks päeva rändame lumeräätsadel ja veedame öö indiaanlaste püstkojas praksuva lõkke ääres. Teekond kulgeb läbi kultuurmaastike, rabade ja metsade. Esimesel päeval läbime 17 km, teisel päeval 10 km. Hinna sees: räätsad, magamiskotid, retketoit, matkajuht. Miinimum grupi suurus on 3 rändajat. Vali omale sobilikud jalanõud ja kihiline riietus. Rännak algab Varbolast – Preeriakoja laagriplatsilt. Lumel on lugusid… ootame Sind!  

Ilvesemäe rabamatk haldjate radadel

Matkarada viib Sind ürgmetsaga kaetud Ilvesemäele, kust avanevad hunnitud vaated ümbruskonnale. Üles jõudes tunned end nagu maailma servale jõudnud olevat. Matkajuht räägib loodusest, kohalikest legendidest, muinas-eesti ajaloost, mütoloogiast ja traditsioonidest. Teele jääb Ülesoo raba, kus räätsadel liikudes saab tutvuda erinevate raba-ja madalsootaimedega.  Suvisel ajal on võimalus rabalaugastes ka ujuda. Soovi korral saad peale matka suitsusaunas lõõgastuda. Kui soovid eemalduda tsivilisatsioonist, saada osa ürgloodusest ja seigelda salapärases haldjametsas, siis ootame just Sind!

Ürgne ööbimine Preeriakojas

Üks öö indiaani püstkojas praksuva lõkke ääres tulevalves, koja suitsuklappide vahelt paistmas tükike tähistaevast ja läbi kojakatte kostumas ööhääled – metsakohin, peagi alguse saavad varahommikused rändlindude hõisked, jõe kohin ning härmatanud hommikuvaikus. See on ürgne ööbimine – paaridele, peredele, seltskondadele, kollektiividele.

Lumeräätsamatk Linnurabas

Lumekingad pakuvad suurepärast võimalust matkata soodes ja metsades. Nautida lumise metsa vaikust ja talvise rabamaastiku kordumatut ilu. Eestis on palju metsloomi ja lumekingamatkadel on põnev vaadata loomade jälgi. Linnuraba on looduskaitseala Tallinna lähedal Varbolas. Linnuraba matk sobib neile, kes looduse vastu huvi tunnevad, sest seal on tavaliselt palju loomajälgi. Põdrad, metssead, kitsed, ilvesed ja hundid, kõik suuremad Eestis elavad imetajad on esindatud. Lisaks külmunud laukad, rabasaared ja kõverad rabamännid. Näidishind gruppidele alates 12 in. 40 inimese puhul on kaks giidi.

Planeerige unustamatu elamus Raplamaal juba täna!

Aitame teil kohandada oma viibimist ja kogemusi teile määratud eelarve piires.

Helista

Pirgu Terviserada

Pirgu Terviserada

Terviserada asub veekogudega vanal kruusakarjääride alal. Rada on keskmiste tõusude-langustega ja kulgeb läbi männitukkade, segametsa ja pisilagendike. Raja alguses asuvad mitmesugused puidust treeninguvahendid, välitrenažöörid, venitussein, laste mänguväljak, madalseiklusrada ja puhkeala. Veekogu pakub ujumisvõimalust ja mängida rannavollet.

Talvel saab suusatada 2km, 3km ringil, sõita snowtuubidega, suvisel ajal lisanduvad rajakasutusele ka võimalus tegeleda orienteerumisega (püsitähised, mob-o) ja aastaringselt disc-golfi mänguga 18-rajal.

RMK Jalase loodusrada Jalase maastikukaitsealal

RMK Jalase loodusrada

Jalase maastikukaitsealal 2,6 km matkateel saad näha Lipstu nõmme ja Sõbessoo järve. Laudtee pikkus 940 m, jalgrada 1690 m.

Sõbessoo oma paljude laugastega on sobivaks pesitsuspaigaks tüüpilistele rabalindudele. Siin võid märgata ka laululuike või soo-loorkulli. Siinsed metsad on koduks erinevatele rähniliikidele, tetredele, laanepüüdele, õõnestuvidele ja kakkudele.

Suvel pakuvad silmailu järvepinnal õitsvad vesiroosid. Kuumal suvepäeval on siin vahva võimalus kosutavaks supluseks.

Raba pakub lõõgastavaid hetki igal aastaajal. Siin saad ka räätsadel seigelda!

Võta piknikukorv kaasa ja tule rabavaikust nautima!

Ilvesemäe rabamatk haldjate radadel

Ilvesemäe rabamatk haldjate radadel

Matkarada viib Sind ürgmetsaga kaetud Ilvesemäele, kust avanevad hunnitud vaated ümbruskonnale. Üles jõudes tunned end nagu maailma servale jõudnud olevat. Matkajuht räägib loodusest, kohalikest legendidest, muinas-EESTI ajaloost, mütoloogiast ja traditsioonidest.

Teele jääb Ülesoo raba, kus räätsadel liikudes saab tutvuda erinevate raba-ja madalsootaimedega.
Suvisel ajal on võimalus rabalaugastes ka ujuda. Soovi korral saad peale matka suitsusaunas lõõgastuda.

Kui soovid eemalduda tsivilisatsioonist, saada osa ürgloodusest ja seigelda salapärases haldjametsas, siis ootame just Sind!

raba-loosalu

RMK Loosalu-Paluküla loodusrada ja telkimisala

7,7 km pikkune matkarada ühendab läänepoolse Eesti kõrgeimat tippu Hiiemäge (106m) ja Loosalu soostiku soosaart. Matkaraja läbimiseks varu 4-5 h. Ära unusta kummikuid ja ole ettevaatlik älveste vahel liikudes. Väikese Loosalu järveni viib laudtee. Rada lõpeb Reevimäe (99m) jalamil.

– Siin näed Eesti suurimat Loosalu rabajärve.
– Loosalu järves elutsevad haugid ja ahvenad on mustad kui tondid ja turbamuda maitsega.
– Rabamänniku nõlvad on täis põdraradu.

kuimetsa+karstiala-eneli-rahula

Kuimetsa karstiala koopad ja õpperada

Tule tutvu Eesti suurimate karstikoobastega!

Eesti ühel suuremal ja ainulaadsemal karstialal saad näha mitmeid karstivorme: langatusorge, lehtreid, lohke, kanaleid ja koopaid. Viis koobast on nii suured, et saad sinna vabalt sisse kõndida. Üks uhkemaid on 12 m pikkune ja 8 m laiune kõlakojakujuline koobas. Kõrgvee ajal saad siin paljudes kohtades paelõhedes ja -kanalites jälgida veevoolu, madalvee ajal veevoolu peaaegu ei näe.

Külastajad saavad jalutada Kuimetsa karstiala õpperajal.

Huvitav teada: Läti Henriku kroonika andmetel peitsid muisted eestlased end vaenuvägede eest koobastesse.

räätsamatk_suvel

Suure Seikluse räätsamatk

Tavaliselt arvatakse, et rääts on seotud ainult lumel kõndimisega. Jah, tõsi küll, lumel on väga hea räätsadega käia, kuid iseäranis põnev on räätsadega matkata aga kevadises või sügiseses rabas. Räätsaga saab minna sinna, kuhu kuiva jala või isegi kummikuga on keeruline pääseda. Älvetel õõtsumine on räätsamatka lahutamatu osa.

Räätsadeks kasutame väga mugavaid ja vastupidavaid Prantsusmaal valmistatud Morpho räätsasid. Väiksematele matkajatele on meil olemas väiksemad räätsad. Matka saab korraldada erinevates rabades.

Skip to content