Search
Close this search box.

Rabav Raplamaa loodus

Sind ootavad rabad ja matkarajad, värske õhk ja puutumata loodus.

Leitud 11 objekti

Järvakandi terviserada

Väga hea metsajooksurada hooldatud muru ja liivapinnasega. Rada lookleb enamuses männi ja segametsas, on olemas mõnusad tõusud ja rada on vähemalt 4 meetrit lai. Samal rajal on ka discgolfi park. Raja keskel on välikäimla, väike jõulinnak ja puhkeala. Suusarajana sobib harrastajale ja sõidu nautijale, ränkasid tõuse ja laskumisi meil pole. Stardi ja finišiala on väga suur niidetud plats, seega sobib suuremate võistluste korraldamiseks, stardialast 100m kaugusel olemas sauna, pesemise ja riietumise ruumid kooli võimlas.

Märjamaa Järta terviserada

Järta terviserajal on olemas 1.4 ja 2.9 ning 3.12 km pikkused rajad. Radasid saab kasutada aastaringselt, talvel suusatamiseks ning suvel jooksmiseks ja rattasõiduks. Samade radade ääres on ka discgolfi pargi mängualad (18 korvi, PAR 54, pikkus 1639m). Radadel on ühine stardikoht suusastaadionil, mis asub auto parkla kõrval. Rajad on kõik metsas, mis pakub väga mõnusat tuulevarju.

Pirgu Terviserada

Terviserada asub veekogudega vanal kruusakarjääride alal. Rada on keskmiste tõusude-langustega ja kulgeb läbi männitukkade, segametsa ja pisilagendike. Raja alguses asuvad mitmesugused puidust treeninguvahendid, välitrenažöörid, venitussein, laste mänguväljak, madalseiklusrada ja puhkeala. Veekogu pakub ujumisvõimalust ja mängida rannavollet. Talvel saab suusatada 2km, 3km ringil, sõita snowtuubidega, suvisel ajal lisanduvad rajakasutusele ka võimalus tegeleda orienteerumisega (püsitähised, mob-o) ja aastaringselt disc-golfi mänguga 18-rajal.

Paluküla Hiiemäe terviserajad Raplamaal

Palukülas asuvad terviserajad ootavad loodusesõpru läbi kogu aasta! Hiiemägi on Kesk-Eesti kõige kõrgem punkt, mis pakub suurepäraseid vaateid ning vahelduvat loodust. Siin ootavad 1, 2, 3 ja 5 km pikkused rajad, kus saab vastavalt hooajale nii matkata, joosta kui ka suusatada. Avatud on ka disc-golfi rada.Talvel on lisaks hooldatud suusaradadele avatud kaks mäenõlva, mis sobivad kelgutajatele, lumelauasõitjatele ja mäesuusatajatele. Avatud on tuubilaenutus. 2 ja 3 km suusarajad on talvel valgustatud. Mäe jalamil asub tiik koos lõkkeplatsi ja telkimisalaga. Tule veeda aktiivne puhkus Palukülas!  

Rapla Vesiroosi tervisepargi terviserajad

Vesiroosi terviserada on 900 m pikkuses valgustatud. Looduslik treeningurada on 2,2 km. Siin saad kepikõndi teha või maastikuratta sõitu harjutada. Raja algus ja lõpp on Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi parkla kõrval. Talvel on siin lastele tore kelgumägi, radu saab ka suusaradadena kasutada. Suvel on siin ka suplemisvõimalus. Ujumis-sillalt on turvaline vette minna. Savise põhja tõttu on vesi hägune. Soovi korral saad terviseraja kõrval asuva Sadolin Spordihoone teenused kasutada. Toimuvad erinevad treeningud. Rapla linna ainuke avalik saun asub spordihoones. Tule looduserüppe tervist kosutama!

Mukri loodusrada

Eidapere lähedal asuv Mukri raba on tekkinud järve soostumisel umbes 10 000 – 9000 aastat tagasi ja seda peetakse Eesti üheks vanemaks sooks. Rabasse viib laudtee, matkaraja pikkus on suurepärane ka lastega läbimiseks. Rabas asuv Mukri järv on saarekeste ja vesiroosidega 2,2 hektari suurune veesilm. Kes tumedat vett ei pelga, see saab siin ujuda.  Rabamätastelt saab marju korjata. Raja peal asub ka 18 meetri kõrgune vaatetorn, kus saab imelise vaate kogu rabale. Kui laudtee liiga mugav tundub, saad soovi korral ka räätsamatkale minna.

RMK Jalase loodusrada Jalase maastikukaitsealal

2,6 km matkateel saad näha Lipstu nõmme ja Sõbessoo järve. Laudtee pikkus  940 m, jalgrada 1690 m. Sõbessoo oma paljude laugastega on sobivaks pesitsuspaigaks tüüpilistele rabalindudele. Siin võid märgata ka laululuike või soo-loorkulli. Siinsed metsad on koduks erinevatele rähniliikidele, tetredele, laanepüüdele, õõnestuvidele ja kakkudele. Suvel pakuvad silmailu järvepinnal õitsvad vesiroosid. Kuumal suvepäeval on siin vahva võimalus kosutavaks supluseks. Raba pakub lõõgastavaid hetki igal aastaajal. Siin saad ka räätsadel seigelda! Võta piknikukorv kaasa ja tule rabavaikust nautima!

Velise looduse- ja kultuuri õpperada

Õpperajal saad tutvuda Velise piirkonna kultuurilooga. Raja kogupikkus on 70 km, aga saad valida ka kas 30 km vöi 40 km matka. * Sobib nii jalgratta kui autoga läbimiseks * Rajaskeemid asuvad Valgus, Nurtus, Konuveres, Velisel ja Sillaotsa Talumuuseumi juures (siit on võimalik ka soetada infovoldik) * Tutvu ka Velise Ristija Johannese kirikuga * Külasta Sulu küla ja külakeskust

Vana-Vigala looduse õpperada

Vana-Vigala looduse õpperada on 1,5 km tähistatud jalutusrada vanas mõisapargis. Huvitav teada: * Vigala mõis on kuulunud Uexküllide suguvõsale;  * Siin saad näha vanimaid Eestis olevaid kunstimälestisi – Pompeji väljakaevamistelt toodud bareljeefe; * Liigirikast parki piirab ühest küljest paekivist Näljamüür, mis on rajatud 1867. aastal.

RMK Loosalu-Paluküla loodusrada ja telkimisala

7,7 km pikkune matkarada ühendab läänepoolse Eesti kõrgeimat tippu Hiiemäge (106m) ja Loosalu soostiku soosaart. Matkaraja läbimiseks varu 4-5 h. Ära unusta kummikuid ja ole ettevaatlik älveste vahel liikudes. Väikese Loosalu järveni viib laudtee. Rada lõpeb Reevimäe (99m) jalamil. – Siin näed Eesti suurimat Loosalu rabajärve. – Loosalu järves elutsevad haugid ja ahvenad on mustad kui tondid ja turbamuda maitsega. – Rabamänniku nõlvad on täis põdraradu.

Planeerige unustamatu elamus Raplamaal juba täna!

Aitame teil kohandada oma viibimist ja kogemusi teile määratud eelarve piires.

Helista

Pirgu Terviserada

Pirgu Terviserada

Terviserada asub veekogudega vanal kruusakarjääride alal. Rada on keskmiste tõusude-langustega ja kulgeb läbi männitukkade, segametsa ja pisilagendike. Raja alguses asuvad mitmesugused puidust treeninguvahendid, välitrenažöörid, venitussein, laste mänguväljak, madalseiklusrada ja puhkeala. Veekogu pakub ujumisvõimalust ja mängida rannavollet.

Talvel saab suusatada 2km, 3km ringil, sõita snowtuubidega, suvisel ajal lisanduvad rajakasutusele ka võimalus tegeleda orienteerumisega (püsitähised, mob-o) ja aastaringselt disc-golfi mänguga 18-rajal.

RMK Jalase loodusrada Jalase maastikukaitsealal

RMK Jalase loodusrada

Jalase maastikukaitsealal 2,6 km matkateel saad näha Lipstu nõmme ja Sõbessoo järve. Laudtee pikkus 940 m, jalgrada 1690 m.

Sõbessoo oma paljude laugastega on sobivaks pesitsuspaigaks tüüpilistele rabalindudele. Siin võid märgata ka laululuike või soo-loorkulli. Siinsed metsad on koduks erinevatele rähniliikidele, tetredele, laanepüüdele, õõnestuvidele ja kakkudele.

Suvel pakuvad silmailu järvepinnal õitsvad vesiroosid. Kuumal suvepäeval on siin vahva võimalus kosutavaks supluseks.

Raba pakub lõõgastavaid hetki igal aastaajal. Siin saad ka räätsadel seigelda!

Võta piknikukorv kaasa ja tule rabavaikust nautima!

Ilvesemäe rabamatk haldjate radadel

Ilvesemäe rabamatk haldjate radadel

Matkarada viib Sind ürgmetsaga kaetud Ilvesemäele, kust avanevad hunnitud vaated ümbruskonnale. Üles jõudes tunned end nagu maailma servale jõudnud olevat. Matkajuht räägib loodusest, kohalikest legendidest, muinas-EESTI ajaloost, mütoloogiast ja traditsioonidest.

Teele jääb Ülesoo raba, kus räätsadel liikudes saab tutvuda erinevate raba-ja madalsootaimedega.
Suvisel ajal on võimalus rabalaugastes ka ujuda. Soovi korral saad peale matka suitsusaunas lõõgastuda.

Kui soovid eemalduda tsivilisatsioonist, saada osa ürgloodusest ja seigelda salapärases haldjametsas, siis ootame just Sind!

raba-loosalu

RMK Loosalu-Paluküla loodusrada ja telkimisala

7,7 km pikkune matkarada ühendab läänepoolse Eesti kõrgeimat tippu Hiiemäge (106m) ja Loosalu soostiku soosaart. Matkaraja läbimiseks varu 4-5 h. Ära unusta kummikuid ja ole ettevaatlik älveste vahel liikudes. Väikese Loosalu järveni viib laudtee. Rada lõpeb Reevimäe (99m) jalamil.

– Siin näed Eesti suurimat Loosalu rabajärve.
– Loosalu järves elutsevad haugid ja ahvenad on mustad kui tondid ja turbamuda maitsega.
– Rabamänniku nõlvad on täis põdraradu.

kuimetsa+karstiala-eneli-rahula

Kuimetsa karstiala koopad ja õpperada

Tule tutvu Eesti suurimate karstikoobastega!

Eesti ühel suuremal ja ainulaadsemal karstialal saad näha mitmeid karstivorme: langatusorge, lehtreid, lohke, kanaleid ja koopaid. Viis koobast on nii suured, et saad sinna vabalt sisse kõndida. Üks uhkemaid on 12 m pikkune ja 8 m laiune kõlakojakujuline koobas. Kõrgvee ajal saad siin paljudes kohtades paelõhedes ja -kanalites jälgida veevoolu, madalvee ajal veevoolu peaaegu ei näe.

Külastajad saavad jalutada Kuimetsa karstiala õpperajal.

Huvitav teada: Läti Henriku kroonika andmetel peitsid muisted eestlased end vaenuvägede eest koobastesse.

räätsamatk_suvel

Suure Seikluse räätsamatk

Tavaliselt arvatakse, et rääts on seotud ainult lumel kõndimisega. Jah, tõsi küll, lumel on väga hea räätsadega käia, kuid iseäranis põnev on räätsadega matkata aga kevadises või sügiseses rabas. Räätsaga saab minna sinna, kuhu kuiva jala või isegi kummikuga on keeruline pääseda. Älvetel õõtsumine on räätsamatka lahutamatu osa.

Räätsadeks kasutame väga mugavaid ja vastupidavaid Prantsusmaal valmistatud Morpho räätsasid. Väiksematele matkajatele on meil olemas väiksemad räätsad. Matka saab korraldada erinevates rabades.

Skip to content