Search
Close this search box.

Vaatamisväärsused Raplamaal

Kahe torniga kirik ja kirju mõisaajalugu, metsavendade rajad ja iidsed linnused. Lase Raplamaal sulle oma lugu jutustada!

Leitud 8 objekti

Looduslikud tervisetooted Rapla Elujõu Keskuses

Rapla Elujõu Keskuse butiigis on müügil erinevad loodustooted. Suurem osa nendest on kohapeal valmistatud looduskosmeetika tooted ja toidulisandid. Toidulisanditest on turuliider natuaraalne Eriti vägev musta pässiku tõmmis. Butiigist leiab veel suure riiuli 22 erineva hüdrosooli ehk taimeveega, mis kohapeal valmistatud. Ei puudu ka esivanemate retseptide järgi valmistaud salvid: varemerohusalv, erinevad vaigusalvid ja teised salvid, tinktuurid. Keskus valmistab ise ka tõrvaseepi. Müüme loomulikult ka teiste firmade  tooteid: toidulisandeid, tervisetooteid, kristalle, raamatuid.

Maiustuste Kuningriigi Pood

Maiustuste Kuningriigi Poes on kõige eksklusiivsemaks kaubaks maiustuste valmistamiseks keraamilised reljeefsed maiustuste vormid. Selliseid vorme pakub Eestis ainult meie pood. Vormid valmivad kõik käsitööna ning on disainitud Eestile omaste motiividega. Nendes saab valmistada nii reljeefseid martsipani kaunistusi, liivataigna küpsiseid, piparkooke jne.  Eriti hea kingiidee: Firmadel on võimalik tellida oma kujundusega maiustuste vorm! Meie disainiga vormid on nähtavad FB: Maiustuste Kuningriigi Pood albumite alt. Olete oodatud külla!  

Tallinna Kunstkeraamika tehasepood

Tallinna Kunstkeraamika Tehas on vanim käsitöö keraamikatootja Eestis. Kõik meie keraamikatooted on 100% Eesti käsitöö mis on valmistatud meie keraamikatehase ruumis. Samas majas asub tehasepood, kus saab osta kõik valmis tooted. Meie nõud aitavad teie köögis ja söögitoas luua hubasust ja sooja kodust õhkkonda. Mitte ainult pidulik laud, vaid ka hommiku-, lõuna- ja õhtusöök peaksid olema nauditavad, ja meie tooted aitavad teid selles suurepäraselt. Pakume ilusad ja ainulaadsed kuumakindlad kööginõud.  

Atla Mõisakeraamika pood

Atla Mõisakeraamika tegutseb aastast 1991. Asutajaks Atla mõisahärra Raivi Juks. Aastakümneid on valmistatud R. Juksi poolt disainitud pruunist savist keskaegse stiiliga madalkuumuskeraamikat. Umbes 11 aastat valmistame ka valgest kõrgkuumussavist, Kristel Luige poolt käsitsi maalitud tarbekeraamikat. Kõik meie nõud valmivad otsast lõpuni käsitööna! Valmistame eritellimusel keraamikat logodega, maalingutega jne. Võimalik on külastada nii meie Mõisakeraamika poodi kui tehast! 

Rappeli ostukeskus

Ligi 5500 ruutmeetril paiknev Rappeli keskus on Raplamaa suurim kaubanduskeskus, kus tegutsevad erinevad toidu- ja tööstuskaupu pakkuvad ettevõtted ning söögikoht. Rappeli ostukeskuses on võimalus valida erinevate riiete-, spordi- ja tehnikapoodide vahel.

Rabav Raplamaa Pood

Raplamaa tootjaid ühise kaubamärgi alla koondav pood “Rabav Raplamaa” asub Rapla kesklinnas. Müügil on valdavalt Raplamaal toodetud kaubad, mille seas leidub palju erinevat: marmelaadi, jäätist, mett, kosmeetikat, ehteid, sepiseid. Siit leiab ka loodustooteid ja kohalikku käsitööd. Kinkekaardina kehtivad unikaalsed seppade löödud 10 € kinkemündid.

Käsitöökauplus Puraviku sepikoja tuuleveskis

Hindad kingitusi, mis aastateks püsima jäävad? Kui vastus on jah, siis sea sammud Puraviku tuuleveskisse. Veskiseppade kauplusest leiad suure valiku sepatöid. Kui kohe sobilikku toodet ei leia, anna oma mõttest teada. Sepad taovad rauast nii roosi kui rõdupiirde. Lisaks sepistele on esindatud ka muud Raplamaised käsitöötooted. Tulge uudistama!  

Käsitööpood Süstik Rapla kesklinnas

Käsitööpood Süstik asub Rapla kesklinnas Konsumi kaubanduskeskuse teisel korrusel. Siin ootab Sind rikkalik valik kohalikku käsitööd. Esindatud on kõik peamised käsitööliigid – kudumid, lapitööd, sepised, keraamika, puit, klaas jne. See on suurima käsitöövalikuga kauplus kogu Raplamaal. Maakonna käsitöömeistrid on tuntud oma kvaliteetse toodangu poolest. Süstiku aktiivne tegevjuht korraldab kaks korda aastas Rapla linnas laata. Traditsioonilised üritused on maikuus toimuv Rapla kevadlaat ja jõululaat detsembris. Tule ja tutvu eheda ning eestimaise kaubaga!  
Rapla-keskväljak-autor-Siim.Solman_

Rapla keskväljak

2018. aastal avatud Rapla keskväljak on osa “EV 100” programmist, mille tulemusena said keskväljakud endale veel mitmed Eesti linnad peale Rapla. Keskväljak on kaetud eritasapinnaliselt betoonplaatidega ning rajatud on lipuväljak, värviline purskkaev, rattaparklad, mänguplats, istumisalad ja kõrghaljastus.

Keskväljaku ääres on hubane kohvik “Hollivuud Lounge” ja neljapäeviti toimub “OTT” ehk otse tootjalt tarbijale laat. 

Okta Centrum Raplas. Foto Siim Solman

Okta Centrum

1977. aastal valminud KEK-i hoone on kui monument nõukogudeaegsele arhitektuurile. Ehitis meenutab maandunud UFO-t.

Huvitav teada:

  • Hoones on kõik kaheksanurkne – nii põhiplaan kui ka isegi prügikastid.
  • Efektne on maja ruumilise peegeldusena näiv kaheksanurkne tiik.
  • Hoone arhitektid on Toomas Rein ja Aulo Padar.
  • Nõukogude ajal käidi erilist hoonet uudistamas üle kogu Nõukogude Liidu.
kunstikeskuse+pilt1_

Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus

Kui soovid oma kunstialast teadlikkust tõsta ja loovust arendada, saad meie erinevatel kunstikursustel omanda uusi oskusi. Korraldame ka erinevaid kultuuri- ja kunstiüritusi, koolitusi, töötube, õppereise, loome kunstiprojekte ja teeme koostööd muude loomevaldkondade esindajatega.

Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus on välja kasvanud Rapla Kunstiseltsi Õpikojast. Rapla KKK tutvustab Eesti kaasaegset kunsti nii Eestis kui ka väljaspool Eestit.

Meie missiooniks on kunst. Kui ka Sina oled kunstihuviline, tule ja loome koos uusi väärtusi. Kursused on ettetellimisel. Näituste ajal avatud T-P 15-18.

Skip to content