Search
Close this search box.

Vaatamisväärsused Raplamaal

Kahe torniga kirik ja kirju mõisaajalugu, metsavendade rajad ja iidsed linnused. Lase Raplamaal sulle oma lugu jutustada!

Leitud 8 objekti

Eesti Huumorimuuseum

Eesti Huumorimuuseumi tegevuseks on huumoriga seotud asjade kogumine, säilitamine ja eksponeerimine, huumoriõhtute, karikatuuri ja sarži töötubade korraldamine ning kõik muu, mis mahub mõiste huumor alla. Muuseumi huvisfääris on kõik, mis on seotud huumoriga, eeskätt eesti huumorikultuuriga. Eesti Huumorimuuseumis on hetkel üleval karikatuurinäitus „Nii see algas!”, kus eksponeeritakse Urmas Nemvaltsi ja Priit Koppeli karikatuure. Lisaks on üleval püsinäitus erinevatest šaržidest, karikatuuridest ja muudest huumoriga seotud objektidest.

Sillaotsa Talumuuseumi näitusesaal

Eesti Vabariigi juubeli puhul on avatud näitus “Sammudes Eesti Vabariiki”. Tegemist on koostöönäitusega, mis kajastab meie teed iseseisva riigini ja iseseisva riigina veidi ootamatust vaatenurgast. Eksponeeritakse muuseumi, Varbola Vanavara Aida ning teiste kogujate valduses olevaid jalavarje alates ajast, kui me alles võitlesime oma riigi eest, kuni tänapäevani.    Näitusesaalis on võimalik vaadata mitmeid eriilmelisi väljapanekuid, alates muuseumi varasalvedes hoitavast, kuni teiste muuseumite rändnäituste ning kutseliste kunstnike loominguni.

Raimond Valgre tuba

Helilooja Raimond Valgre (1913-1949) elab eestlaste südames. Igaühe kujutluses on ta natuke erinev, kuid enamasti unistav, romantiline, kergesti armuv, läbinisti andekas ja täielikult muusikale pühendunud imeliste meloodiate looja. Temast on loodud muusikal, näidend, vändatud filme, kirjutatud raamatuid, püstitatud ausambaid ning tema laulud ilmuvad ikka ja jälle uute esitajate poolt heliplaatidel. Raimond Valgre panus Eesti muusikasse ning tema seotus Raplaga lapsepõlveaastatel andsid põhjuse Valgre toa sünniks. Siin saad Raimond Valgre laulude saatel ülevaate tema elust ja loomingust.

Kabala Villaveski

Kabala Villaveskis on säilinud töökorras villahunt, eelkraas-, vatt-, heide-ja ketrusemasin. Üle100-aasta vanused masinad töötavad tänapäevalgi. Siin saad lasta oma villast lõnga kedrata.

Järvakandi Klaasimuuseum

Järvakandi on Eesti Klaasipealinn! Järvakandi Klaasimuuseumi väljapanekud on kolmes majas. Siin saad tutvuda Järvakandi ja Eesti klaasitööstuste ajalooga, klaasi ajalooga Eestis. Saate algteadmised klaasesemete valmistamise erinevatest meetoditest ja tehnoloogiatest läbi aegade. Igal hooajal uus vahetatav näitus: kuni 04.2024 on avatud näitus “Karahvinid. Euroopa klaasimeistrite töid 18-20 sajandist.” (159 eset). Koolide õpilastel hea võimalus osaleda muuseumi põnevates haridusprogrammides. Muuseumi klaasistuudios töötoad nii lastele kui ka täiskasvanutele!

Mahtra Talurahvamuuseum ja Atla-Eeru kõrts

Mahtra Talurahvamuuseum tutvustab püsinäitusel talurahva 19. saj. elu, esemeid ja tööriistu, mõisakultuuri ning 1858. a Mahtra sõda, selle tausta ja sündmusi.  Muuseumi osaks on Atla-Eeru kõrts-rehielamu, kus korraldatakse erinevaid programme ja üritusi.  – Sind ootavad ajutised näitused ja ekskursioonid Mahtra sõjaväljale! – Saad osaleda muuseumiprogrammides ja tähistada rahvakalendri tähtpäevi! – 1811 ehitatud Atla-Eeru kõrts on ainuke säilinud talupojakõrts Eestis. – Ajaloolises Juuru vallamajas saad tutvuda muuseumi hoidlatega ja näitustega “Vallaametniku tuba”, “Mahtra sõda ja Mahtra muuseum”.

Linda Rausi tuba

Linda Raus (sündinud Portsmuth) on olnud üliinimliku haardega rahvakunstilooja; ta on olnud saksofonist, akordionist, opereti- ja näitemängulavastaja, koorijuht, sadadele rahvatantsuõpetaja, maakonna ja vabariigi rahvapidude üldjuht ning mitmekümnete stsenaariumide autor ning lavastaja. Linda Rausi muuseumitoast saad hea ülevaate tema elutööst. 

Sillaotsa Talumuuseum

Muuseumis saad tutvuda Märjamaa ja Vigala valla elu-oluga alates 19. sajandi teisest poolest kuni lähiminevikuni. Muuseumis on ligi 17 tuhat erinevat eset.  Taluküünist renoveeritud Näituseküünis saad näha ajutisi näitusi. Parkides saad tundma õppida pea 200 erinevat puu-ja ja põõsaliiki. Tule ja osale erinevates muuseumitundides, konverentsidel, teemapäevadel, maitse karaskit ja taimeteed, õpi tundma rahvakalendrit ning vanu rahvatarkusi. Muuseumist saad minna ka Velise looduse ja kultuuriloolisele õpperajale, kokkuleppel korraldame ekskursioone ümbruskonnas.
Rapla-keskväljak-autor-Siim.Solman_

Rapla keskväljak

2018. aastal avatud Rapla keskväljak on osa “EV 100” programmist, mille tulemusena said keskväljakud endale veel mitmed Eesti linnad peale Rapla. Keskväljak on kaetud eritasapinnaliselt betoonplaatidega ning rajatud on lipuväljak, värviline purskkaev, rattaparklad, mänguplats, istumisalad ja kõrghaljastus.

Keskväljaku ääres on hubane kohvik “Hollivuud Lounge” ja neljapäeviti toimub “OTT” ehk otse tootjalt tarbijale laat. 

Okta Centrum Raplas. Foto Siim Solman

Okta Centrum

1977. aastal valminud KEK-i hoone on kui monument nõukogudeaegsele arhitektuurile. Ehitis meenutab maandunud UFO-t.

Huvitav teada:

  • Hoones on kõik kaheksanurkne – nii põhiplaan kui ka isegi prügikastid.
  • Efektne on maja ruumilise peegeldusena näiv kaheksanurkne tiik.
  • Hoone arhitektid on Toomas Rein ja Aulo Padar.
  • Nõukogude ajal käidi erilist hoonet uudistamas üle kogu Nõukogude Liidu.
kunstikeskuse+pilt1_

Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus

Kui soovid oma kunstialast teadlikkust tõsta ja loovust arendada, saad meie erinevatel kunstikursustel omanda uusi oskusi. Korraldame ka erinevaid kultuuri- ja kunstiüritusi, koolitusi, töötube, õppereise, loome kunstiprojekte ja teeme koostööd muude loomevaldkondade esindajatega.

Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus on välja kasvanud Rapla Kunstiseltsi Õpikojast. Rapla KKK tutvustab Eesti kaasaegset kunsti nii Eestis kui ka väljaspool Eestit.

Meie missiooniks on kunst. Kui ka Sina oled kunstihuviline, tule ja loome koos uusi väärtusi. Kursused on ettetellimisel. Näituste ajal avatud T-P 15-18.

Skip to content