Kultuur ja ajalugu Raplamaal
Kahe torniga kirik ja kirju mõisaajalugu, metsavendade rajad ja iidsed linnused. Lase Raplamaal sulle oma lugu jutustada!

Sillaotsa Talumuuseum ja näitustesaal
Muuseumis saad rännata ajas, tutvudes Märjamaa ja Vigala valla elu-oluga alates 19. sajandi teisest poolest kuni lähiminevikuni.
Meie kogus on ligi 17 000 erinevat eset. Taluküünist renoveeritud Näituseküünis saad uudistada vahelduvaid ajutisi näitusi ning parkides avastad ligi 200 eri liiki puid ja põõsaid.
Muuseumist viib tee ka Velise looduse ja kultuuriloolisele õpperajale ning kokkuleppel korraldame ekskursioone ka ümbruskonnas.
Ootame Sind osalema muuseumitundides, konverentsidel ja teemapäevadel.
Tule maitsma karaskit ja taimeteed, tutvu rahvakalendri ja vanade rahvatarkustega!

Järvakandi klaasimuuseumi avatud hoidla väljapaneku giidiga tuur
Muuseumi avatud hoidla näitus – 2800 klaasist eset.
Ainulaadne avahoidla näitus tutvustab klaasi ajalugu Eestis, millised nägid välja inimeste kasutuses olnud klaasist tarbeesemed läbi aegade, sh kõige tavapärasemad.
Museaalid on süstematiseeritud ajastute ja tooteliikide kaupa. Käsitletav ajaperiood on viimased 250 aastat. Avatud väiksematele gruppidele (kuni 15 in) ettetellimisel, soovi korral giidiga tutvustus.
Hoidlanäitusele sissepääs eraldi piletiga. Muuseumi pilet ei kehti.
NB! Asukoht on muuseumikompleksist 213m kaugusel.

Riho Sibula tuba Raplas
28. novembril 2023 avati Rapla Kultuurikeskuses Riho Sibula pärandile pühendatud tuba. Riho Sibula toas on eksponeeritud Rihole olulisi asju, seal hulgas kaks tema võib-olla kõige olulisemat kitarri läbi tema loometee.
Lisaks on toas mõned isiklikud asjad, nagu piip ja meile kõigile tuntud kaabu ning spetsiaalselt Riho jaoks tellitud kitarriplokid, mis on tulnud meistri enda pühendusega Ameerikast.
Toast leiab suurepärase valiku plakateid, plaate ning loomulikult kuulub Riho juurde muusika ning tema loomingut on võimalik seal ka kuulata.
Riho Sibula tuppa pääseb kohvik Hollivuudist.

Eesti Huumorimuuseum Purkus
Eesti Huumorimuuseumi tegevuseks on huumoriga seotud esemete kogumine, säilitamine ja eksponeerimine, huumoriõhtute- ja loengute läbiviimine, karikatuuri ja sarži töötubade korraldamine ning kõik muu, mis mahub mõiste huumor alla. Muuseumi huvisfääris on kõik, mis on seotud huumoriga, eeskätt Eesti huumorikultuuriga.
Eesti Huumorimuuseum on suunatud huumorimeelsele inimesele, meid võivad külastada nii üksikisikud kui ka ekskursioonid. Soovi korral on võimalik tellida ka giid koos loenguga “Huumori mõistmisest”.

Sillaotsa Talumuuseumi näitusesaal
Sillaotsa Talumuuseumi näitusesaalis on võimalik vaadata mitmeid eriilmelisi väljapanekuid, alates muuseumi varasalvedes hoitavast, kuni teiste muuseumite rändnäituste ning kutseliste kunstnike loominguni.
Sillaotsa Talumuuseumis on palju taluelus kasutatud tarbeesemeid, tööriistu ja masinaid, mida võib oma käega katsuda ja ringi ajada.
Dendro- ja metsapargis saab tutvuda ligi kahesaja eri liiki ja vormi puu ning põõsaga.

Raimond Valgre tuba Raplas
Raimond Valgre panus Eesti muusikasse ning tema seotus Raplaga lapsepõlveaastatel andsid põhjuse Valgre toa sünniks. Siin saad Raimond Valgre laulude saatel ülevaate tema elust ja loomingust.
Järvakandi Klaasimuuseum
Järvakandi on Eesti Klaasipealinn!
Järvakandi Klaasimuuseumi väljapanekud on kolmes majas. Siin saad tutvuda Järvakandi ja Eesti klaasitööstuste ajalooga, klaasi ajalooga Eestis. Saate algteadmised klaasesemete valmistamise erinevatest meetoditest ja tehnoloogiatest läbi aegade. Igal hooajal uus vahetatav näitus.
Kooliõpilastel hea võimalus osaleda muuseumi põnevates haridusprogrammides.
Muuseumi klaasistuudios toimuvad töötoad nii lastele kui ka täiskasvanutele!

Mahtra Talurahvamuuseum ja Atla-Eeru kõrts
Mahtra Talurahvamuuseum tutvustab püsinäitusel talurahva 19. saj. elu, esemeid ja tööriistu, mõisakultuuri ning 1858. a Mahtra sõda, selle tausta ja sündmusi.
Muuseumi osaks on Atla-Eeru kõrts-rehielamu, kus korraldatakse erinevaid programme ja üritusi.
– Sind ootavad ajutised näitused ja ekskursioonid Mahtra sõjaväljale!
– Saad osaleda muuseumiprogrammides ja tähistada rahvakalendri tähtpäevi!
– 1811 ehitatud Atla-Eeru kõrts on ainuke säilinud talupojakõrts Eestis.
– Ajaloolises Juuru vallamajas saad tutvuda muuseumi hoidlatega ja näitustega “Vallaametniku tuba”, “Mahtra sõda ja Mahtra muuseum”.

Linda Rausi tuba Raplas
Linda Rausi muuseumitoast saad hea ülevaate tema elutööst.

Rapla keskväljak
2018. aastal avatud Rapla keskväljak on osa “EV 100” programmist, mille tulemusena said keskväljakud endale veel mitmed Eesti linnad peale Rapla. Keskväljak on kaetud eritasapinnaliselt betoonplaatidega ning rajatud on lipuväljak, värviline purskkaev, rattaparklad, mänguplats, istumisalad ja kõrghaljastus.
Keskväljaku ääres on hubane kohvik “Hollivuud Lounge” ja neljapäeviti toimub “OTT” ehk otse tootjalt tarbijale laat.

Okta Centrum
1977. aastal valminud KEK-i hoone on kui monument nõukogudeaegsele arhitektuurile. Ehitis meenutab maandunud UFO-t.
Huvitav teada:
- Hoones on kõik kaheksanurkne – nii põhiplaan kui ka isegi prügikastid.
- Efektne on maja ruumilise peegeldusena näiv kaheksanurkne tiik.
- Hoone arhitektid on Toomas Rein ja Aulo Padar.
- Nõukogude ajal käidi erilist hoonet uudistamas üle kogu Nõukogude Liidu.

Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus
Kui soovid oma kunstialast teadlikkust tõsta ja loovust arendada, saad meie erinevatel kunstikursustel omanda uusi oskusi. Korraldame ka erinevaid kultuuri- ja kunstiüritusi, koolitusi, töötube, õppereise, loome kunstiprojekte ja teeme koostööd muude loomevaldkondade esindajatega.
Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus on välja kasvanud Rapla Kunstiseltsi Õpikojast. Rapla KKK tutvustab Eesti kaasaegset kunsti nii Eestis kui ka väljaspool Eestit.
Meie missiooniks on kunst. Kui ka Sina oled kunstihuviline, tule ja loome koos uusi väärtusi. Kursused on ettetellimisel. Näituste ajal avatud T-P 15-18.